Antek - zwycięzca Turnieju Powstańczego wygrywa klasyfikację juniorów w Oleśnicy !

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-31 15:48:16

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica 2021 

Mikołaj Rej - patron Biblioteki w Oleśnicy - spogląda na szachowe pojedynki (foto Dziadek Roman - dziękujemy ! )

Absolwenci Letniej Akademii oddali hołd Powstańcom 44'

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-30 18:28:13

XIII Letnia Akademia Szachowa - Turniej Pamięci Powstańców Warszawskich '44

 

Zwycięzcą XIII Letniej Akademii Szachowej został Daniel Warzycha (SKS Orlik Brzeg) wyprzedzając o jeden punkt klubowego kolegę Antoniego Sokołowskiego i seniora Michała Maciejowskiego.

Pan Michał wygrywa dziewiąty etap LAS - u ! Sześcioro z nowymi kategoriami ! Szymon świętuje "ósemkę". Udany finał Letniej Akademii 2021 !

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-29 19:41:14

XIII Letnia Akademia Szachowa - LAS 2021 - turniej dziewiąty

Zamkowe lato z kategoriami 

Antek od poniedziałku niepokonany !

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-28 20:27:06

XIII Letnia Akademia Szachowa - LAS 2021 - turniej ósmy 

Antek najlepszy po raz drugi ! Maksymilian i Michał zaczynają przygodę z szachami.

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-27 14:45:40

XIII Letnia Akademia Szachowa - LAS 2021 - turniej siódmy 

Antek Sokołowski wygrywa szósty etap rywalizacji !

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-26 22:07:13

XIII Letnia Akademia Szachowa - LAS 2021 - turniej szósty 

Piękny gest przyjaźni pracowników Muzeum Piastów Śląskich na zakończenie pierwszego tygodnia szachowego maratonu.

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-23 20:30:21

         Zupełnie niespodziewanie w trakcie czwartej rundy dzisiejszego turnieju pojawił się wśród nas Adam Boberski, szef Wydziału Promocji, Edukacji i Wydawnictw Muzeum Piastów Śląskich, aby obdarować entuzjastów królewskiej  gry pięknymi patriotycznymi wydawnictwami autorstwa Michała Cetnarowskiego (scenariusz) i Marcina Kułakowskiego (ilustracje). Serdecznie dziękujemy za przemiłą i bardzo wartościową niespodziankę !!!

                                     

Akademię opuścili dzisiaj pierwsi absolwenci : Magdalena Jurkowska ( cztery turnieje z wynikiem 20 na 20 = 100 % !), Daniel Warzycha, Zosia Samol (MMKS Wieniawa Leszno), wielka entuzjastka koni (podczas każdej partii towarzyszyła Jej maskotka : biały albo czarny koń), Szymon Wasilko (MGLKS Parnas Oława), Piotr Kogut, Mateusz Małecki, Maciej Andruchowicz i Bartosz Zacharewicz.

Wyniki piątkowej rywalizacji :

XIII Letnia Akademia Szachowa � LAS 2021 - turniej piąty

Diakon Wojciech uświetnił czwartą odsłonę Akademii. Osoby duchowne też grają w szachy !

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-22 16:48:39

 na zdjęciu od lewej Franciszek Selak, obok brat Franka, Ksiądz Diakon Wojciech i Franciszek Ciesielski

XIII Letnia Akademia Szachowa � LAS 2021 - turniej czwarty 

Po czterech turniejach w czołówce jest wyjątkowo ciasno. Prowadzi Franciszek Ciesielski z 16 punktami (w 20 partiach). Drugie miejsce  zajmuje Magdalena Jurkowska (15 z 15 = 100% !). Trzecie miejsce ma dawno nie oglądany Piotr Kogut - 14,5 pkt. "Depczą Mu po piętach" trzej zawodnicy z dorobkiem 14 punktów : Daniel Warzycha, Szymon Wasilko z MGLKS Parnas Oława i Bartosz Zacharewicz. Jutro poznamy pierwszych absolwentów naszej Akademii.

Rekord frekwecji i kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć w trzecim dniu Akademii

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-21 21:35:05

XIII Letnia Akademia Szachowa - LAS 2021 - turniej trzeci 

"Życie jest piękne, tylko trzeba pięknie żyć". Międzynarodowy Dzień Szachów na czekoladowo

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-07-20 16:27:11

XIII Letnia Akademia Szachowa - LAS 2021 - turniej drugi

Podczas dzisiejszego spotkania poznaliśmy losy Łukasza Nowaka, aktualnego Mistrza Polski Niepełnosprawnych w Szachach, dla którego życiową dewizą są słowa śp. ks. Andrzeja Kwaśnika : "Życie jest piękne, tylko trzeba pięknie żyć". Odbył się też konkurs wiedzy szachowej, a po zakończonym turnieju każdy uczestnik otrzymał  SCS czyli Specjalną Czekoladę Szachową.

Klasyfikacja po dwóch turniejach – 10 partii - (czołówka) : 

  1. Franciszek Ciesielski  9,0 punktów

 2. Piotr Kogut   SKS Orlik Brzeg  8,5 pkt.

3. Daniel Warzycha SKS Orlik Brzeg   7,5

4. Zosia Samol MMKS Wieniawa Leszno  7,0

5 – 6. Mateusz Małecki  SKS Orlik Brzeg i Bartosz Zacharewicz  - po 6,5

Sklasyfikowano 31 zawodników

« Starsze
Odwiedzin dziś: 3 Odwiedzin wszystkich: 348655