"W czasie deszczu dzieci się nudzą ?" - bardzo mokry półmetek Akademii.

 | Link do artykułu | drukuj |  2018-07-17 22:15:40

                            

     Genialna Barbara Krafftówna w doskonałym niezapomnianym Kabarecie Starszych Panów śpiewała, że " w czasie deszczu dzieci się nudzą - to powszechnie znana rzecz". Młodzi ludzie z naszego miasta i okolic zaprzeczyli dzisiaj tym słowom. Szczególnie dobitnie uczynili to Michał z Mateuszem rozgrywając partię szachami parkowymi. 

      A w turnieju ...    

       

                          Magda z Wiktorią                                                Antek z Piotrem Sową                        a czy ktoś poznaje tego jegomościa z prawej ? tak,tak, to Grzesiek Omelan (stara miłość ...)

       Nie pomogła dzielna postawa Magdy w potyczce z Wiktorią ani próba uzyskania remisu przez Antka w dramatycznej końcówce partii z Piotrem Sową. Córka z tatą w takiej właśnie kolejności zameldowali się na pierwszych dwóch miejscach na mecie skąpanego w deszczu czwartego turnieju LAS-u 2018 (dokładne wyniki w serwisie chessarbiter.com). Dwudziestu śmiałków ( w tym zdecydowana większość bardzo młodych ludzi ) zjawiło się dzisiaj w krużgankach brzeskiego zamku. Rozwiązywaliśmy zadania (jedno- i dwuchodówki), obejrzeliśmy kolejną z partii młodej Judith Polgar. Zagraliśmy interesujący turniej. Pożytecznie spędziliśmy czas. Kolejne potyczki już w najbliższy piątek.

Odwiedzin dziś: 102 Odwiedzin wszystkich: 218342