Polanica 2018 - resume.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-27 21:56:54

Nieudana była niestety dla nas ostatnia runda turnieju. Jedyny punkt zdobyła Magda. Dały o sobie znać zmęczenie wyczerpującym dziewięciodniowym maratonem i brak doświadczenia. Częściowo zabrakło też na pewno umiejętności gry na dłuższych dystansach. Chwilowy brak koncentracji niestety często bardzo drogo kosztuje.

Boleśnie o tym przekonali się w niedzielę Kamila i Antek.

Gdyby wygrała IX rundę, Kamila zajęłaby drugie miejsce w kategorii open. Remis dawał pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Przyszła porażka. To zepchnęło Kamilę na szóstą lokatę i drugie miejsce wśród dziewcząt. Mimo to dziękujemy bardzo naszej zawodniczce za piękną walkę, zdobyte 5,5 punktu i czwartą kategorię. Kamila przez kilka rund była na czele stawki i jako jedna z dwojga startujących pokonała w czwartej rundzie późniejszego zwycięzcę turnieju, 12 letniego Jakuba Nowaka z Rawy Mazowieckiej. Poza tym miała najwyższe wszystkie punktacje dodatkowe. Czy to mało ?

W ostatniej rundzie Antek Sokołowski był bliski wypełnienia normy na trzecią kategorię. Zabrakło niewiele - 30 punktów (Ruz = 1520). W stawce 105 silnych zawodników zajął 54 miejsce, zdobył połowę możliwych do uzyskania punktów (4,5). Zrobił małą częściówkę Elo, rozegrał kilka ciekawych partii.

Pozostali nasi reprezentanci ponieśli niestety straty rankingowe i udziału w turnieju na pewno nie zaliczą do udanych.

Odwiedzin dziś: 35 Odwiedzin wszystkich: 500411