"Najbardziej lubił szachy ..." - wspominała Elżbieta Piszczek, małżonka Ś.P. Pana Jana

 | Link do artykułu | drukuj |  2022-07-25 21:52:20

   Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy dzisiaj na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich o zmarłym 25 kwietnia Janie Piszczku, znanym, cenionym, lubianym i szanowanym w naszym środowisku miłośniku królewskiej gry. Przez wiele lat brał udział w niezliczonej liczbie turniejów. Osiągał sukcesy, od założenia w 2009 roku związany był z Letnią Akademią Szachową, dzielił się swoją pasją i wiedzą z młodszymi od siebie o wiele lat. Grał z radością, każde rozstrzygnięcie  na szachownicy przyjmował z uśmiechem na twarzy. 

   Dzięki zapisowi Ewy Kilar obejrzeliśmy dzisiaj na szachach parkowych jedną z Jego partii rozegranych 14 lat temu właśnie z zawodniczką Orlika.

 Inaugurację Akademii zaszczycili swoją obecnością również Michał Maciejowski, jeden z najbliższych przyjaciół Pana Jana, z małżonką Krystyną,  oraz Franciszek Ciesielski, wielokrotny rywal patrona tegorocznej Akademii.

    

                         XIV Letnia Akademia Szachowa pamięci Jana Piszczka - turniej pierwszy                                                                   (foto1toja)(foto2MICZ)

                                                                                                                                                                                                                                                                         

Odwiedzin dziś: 82 Odwiedzin wszystkich: 444155