Gitara, Olimpiada, mistrzyni Wielkopolski, giełda i ... LAS.

 | Link do artykułu | drukuj |  2022-07-29 18:28:04

                 

       "Co zagrać na Waszą cześć ?" - takie pytanie miał usłyszeć irlandzki dramaturg G.B. Shaw od dyrygenta orkiestry w pewnej restauracji, Odpowiedział krótko : "Ucieszyłbym się, gdybyście zagrali partię w szachy". U nas dzisiaj była i muzyka i szachy.

     Kiedy Maksymilian Piruta, uczeń II klasy PSM I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu, wkraczał z gitarą na szachownicę wszyscy zastanawiali się, co zagra młody wirtuoz : partię włoską, hiszpańską czy może obronę sycylijską. Tegoroczny laureat m.in. Międzynarodowego prestiżowego 13th World Open w kategorii Middle Junior wykonał "Bourree" J. de Saint-Luca i "Phil" Fabiana Payra. Sam zdecydował o lokalizacji pulpitu i krzesełka pośrodku parkowej szachownicy. Po występie nagrodzonym zasłużonymi brawami przesiedliśmy się do szachownic, aby zagrać kolejne partie turniejowe. Co ciekawe,rozpoczęliśmy prawie dokładnie o tej samej porze, co Światowa Olimpiada z udziałem polskich reprezentacji w dalekim Chennai w Indiach.

Wyniki rywalizacji : XIV Letnia Akademia Szachowa pamięci Jana Piszczka - turniej piąty

   Kończąc dzisiejsze spotkanie pożegnaliśmy pierwszych absolwentów tegorocznej Akademii. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Wielkopolski do lat 9, Zosia Samol z Leszna (na zdjęciu z Maksymilianem). Oprócz Niej stosowne certyfikaty wraz ze skromnymi upominkami odebrali też : Agnieszka Zawada z Synem Michałem, Przemysław Stanek, Filip Cichno, Bracia Maciej i Marcin Andruchowiczowie.

  Jeden z uczestników turnieju w przerwach między rundami grał na warszawskiej giełdzie, inny zaś obserwował wydarzenia na Olimpiadzie. My do Akademii wracamy w poniedziałek, aby zagrać turniej poświęcony Warszawskim Powstańcom.

Odwiedzin dziś: 54 Odwiedzin wszystkich: 435274