"To był bardzo mile i mądrze spędzony czas" ...

 | Link do artykułu | drukuj |  2022-08-05 21:30:52

    ... napisała pięknie w sms krótko po uroczystości zakończenia Mama Maksymiliana i Michała o dziesięciu dniach spędzonych na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Letniej Akademii Szachowej. Było mnóstwo różnych pozytywnych wrażeń oraz wiele emocji i dramatów. Poznaliśmy przebieg najważniejszych partii meczu stulecia Fischer - Spasski (1972) w pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia, rozwiązaliśmy sporo zadań, rozegraliśmy grubo ponad pół tysiąca partii turniejowych. Czujemy się bogatsi o wiele przekazanych nam wskazówek, poznaliśmy tajniki sędziowania i prowadzenia turnieju. Zawarto wiele znajomości a może i ... przyjaźni.

     Ostatni dzień spotkań zamkowych zaszczyciła swoją obecnością Małżonka Patrona tegorocznej edycji, Świętej Pamięci Pana Jana, Pani Elzbieta Piszczek. Wręczała nagrody najlepszym absolwentom : Szymonowi, Danielowi, Michałowi i Bartoszowi. Nie kryła łez wzruszenia i radości z tak udanego przedsięwzięcia. Pięknymi wspomnieniami zainteresował słuchaczy przyjaciel Pana Jana, Michał Maciejowski, który opowiadał o początkach swojej kariery, przypomniał Profesora Kazimierza Borutę, przez długi czas w latach 70 i 80 ubiegłego wieku, organizatora życia szachowego w naszym mieście. Wyjawił też, że do Akademii 2022 przychodził z bolesną kontuzją - złamane żebra. Dziękował swojej Małżonce, Pani Krystynie, za nieustanne mobilizowanie i zachęcanie do udziału w kolejnych turniejach. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Puchary odebrali : Super Bohater Akademii, 5-letni Michał Piruta i najlepsza w kategorii kobiet, Julia Lecko. Pamiątkowe certyfikaty autorstwa niezawodnego i bezcennego w każdej sytuacji Mirosława Czoppy i symboliczne nagrody otrzymało 25 absolwentów.

    Nieco wcześniej, ze względu na dręczące nas tropikalne upały, rozegraliśmy dziesiąty, ostatni turniej 9 rund P5, a zwyciężczynią turnieju została nasza specjalistka w tej odmianie szachów, Magdalena Jurkowska  

XIV Letnia Akademia Szachowa Pamięci Jana Piszczka - turniej dziesiąty

 relacja foto Mirosława Czoppy : https://photos.app.goo.gl/j1CzTubTdoVZLREb9

LAS 2022 

XIV LETNIA AKADEMIA SZACHOWA

Klasyfikacja końcowa po 45 rundach (dziewięć turniejów) :

  1. Szymon Popławski Brzeg 38,0 pkt.
  2. Daniel Warzycha SKS Orlik Brzeg – 33,0
  3. Michał Maciejowski Brzeg – 30,5 pkt.
  4. Bartosz Zacharewicz Brzeg   -  30,0
  5. Stanisław Salak Brzeg – 22,5 (mniejsza liczba turniejów)
  6. Maksymilian Piruta  Brzeg  - 22,5
  7. Julia Lecko Brzeg  -   20,5
  8. Zosia Samol MMKS Wieniawa Leszno – 19,5 (zakończyła grę po pięciu turniejach)
  9. Adam Maciejewski Brzeg – 17,0
  10. Filip Cichno Brzeg (zakończył grę po pięciu turniejach) – 16,0

 

                            Sklasyfikowano 40 zawodników

Odwiedzin dziś: 67 Odwiedzin wszystkich: 444140