Marcel z Pucharem Biblioteki ! Sensacja w niszy !

 | Link do artykułu | drukuj |  2024-06-01 19:55:40

   

wyniki turnieju : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_3749/

    Prawdopodobnie trzech sekund zabrakło faworytowi turnieju, Antoniemu Sokołowskiemu, do wygranej w dwunastej edycji kultowej Partyjki w Bibliotece. Rozstrzygnięcie nastąpiło w drugiej rundzie, kiedy to Antek, po osiągnięciu dużej przewagi, w pojedynku z Marcelem ( zwycięzca turnieju na zdjęciu po lewej w pojedynku z Jakubem Szymańskim z Opola )  zapomniał o Jego bandowym pionku. Kiedy do mata brakowało dwóch, trzech posunięć zegar pokazał zero po stronie turniejowej jedynki. Marcel został z królem, pionkiem i trzema sekundami i dzięki temu zgarnął całą pulę. Nie dał się dogonić w kolejnych trzech rundach i mógł cieszyć się z wygranej. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie i dostarczył wielu emocji.

Bardzo pięknie szachistami opiekowały się Panie Ewa i Ola. Przygotowały poczęstunek, pamiątkowe medale i dyplomy dla każdego uczestnika. Dziękujemy ! Uśmiech

P.s. Poniższa pozycja pochodzi z czwartej rundy z pojedynku Wiktora Urbańskiego, kiedy Jego vis a vis zlekceważył trzech muszkieterów wieżę, skoczka i pionka.

Mat w jednym posunięciu !

Odwiedzin dziś: 13 Odwiedzin wszystkich: 532149